Czym cechuje się „darmowa pomoc prawnicza”?

Z początkiem 2019 roku, w oparciu o nową ustawę, w naszym kraju gdy potrzebujesz możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnika. Komu przysługuje taka pomoc nieodpłatnego adwokata?

 

 

Jakim sposobem pomoże nam darmowy mecenas?

 

Kiedy tak właściwie już udamy się do mecenasa, ten ma za zadanie poinformować nas o rozporządzeniach, zobowiązaniach oraz prawach, jakie nam przysługują. Adwokat ma możliwość wspomóc przygotować dokument z wnioskiem o przydział mieszkania albo rozłożeniem długu. Zwracając się do mecenasa w sprawie postępowania, pierwsze co robi to złożenie pisma o zwolnienie z kosztów sądowych. W takim wypadku, do obowiązków bezpłatnej pomocy prawnej będzie należeć coś jeszcze, a to znaczy ustanowienie mecenasa bądź doradcy podatkowego lub też rzeczowego radcy prawnego, przedstawiciela patentowego potrzebnego w postępowaniu sądowym oraz administracyjnym albo pełnomocnika z urzędu, który zajmie się wszelkimi sprawami. Należy nie zapominać, że jeżeli postępowanie jest w toku, adwokat nie może napisać dla nas poświadczenia. Bezpłatny prawnik udzieli nam pomocy prawnej w przeróżnych aspektach prawa i w różnych problemach – oprócz prawa podatkowego, pomoże w sprawach karnych, rodzinnych czy administracyjnych. Na domiar tego, gratisowa pomoc prawna dotyczy również pomocy w zakresie przygotowania do rozpoczęcia aktywności gospodarczej.

 

 

Komu dedykowana jest darmowa pomoc kancelarii prawnej?

 

Z darmowej pomocy adwokata może skorzystać każdy kto ma więcej, aniżeli 65 lat lub mniej, niż 26. Darmowa pomoc prawna należy się także innym osobom – na przykład tym, którzy są zagrożeni katastrofami naturalnymi czy też klęskami żywiołowymi, tym, którzy niestety już doświadczyli takich problemów, podmiotom, jakie posiadają Kartę Dużej rodziny, jak także kombatantom lub weteranom. Od 1 stycznia 2019 roku, z takiej pomocy są w stanie korzystać także osoby, jakich po prostu nie stać na profesjonalne usługi mecenasa, jakie są odpłatne.

 

 

Jak poszukiwać darmowej pomocy prawnej?

 

Wpisanie w wyszukiwarkę adwokat Kraków niekoniecznie da nam odpowiedź – z pewnością jednakże wspomogą nam strony rządowe, gdzie znajdują się profesjonalne informacje.