Czym zachwyca Paryż?

Niektórzy twierdzą, iż Paryż jest najpiękniejszym miastem w Europie. Oryginalna architektura sprawia, iż Paryż ogłoszono miastem miłości. Oprócz celów turystycznych, niemało cudzoziemców decyduje się na przeprowadzkę do Francji, wyjątkowo często ich celem jest Paryż.

Czemu Francja?

Jest wiele powodów dla których warto się tam przeprowadzić.Miasto to umożliwia wiele rozrywek i komfortu. Godne podziwu we Francji są m.in. zabytki, fascynująca obyczajowość, gościnni rodowici mieszkańcy i wyjątkowa kuchnia.Nie ma się więc co dziwić, iż miasto to chętnie jest wybierane przez cudzoziemców do zamieszkania.Ludzie wyjeżdżają samotnie lub z całymi rodzinami. Francja oferuje dzieciom odmienny system szkolny niż ma to miejsce w Polsce. Plan nauczania jest mniej przepełniony i dzieci więcej przebywają na powietrzu. Przedszkola we Francji są bezpłatne, podobnie jest z opieką zdrowotną oraz farmaceutykami. Za te świadczenia płaci pracodawca. Praca we Francji jest nadzwyczaj opłacalna, dlatego państwo to obfituje w obcokrajowców.

Praca Francja – czy rzeczywiście warto?

W Paryżu, tak jak również w innych miastach Francji nadal brakuje fachowców np. elektrotechników, instalatorów, ślusarzy, spawaczy, a ponadto specjalistów sprzedaży, masażystów, opiekunów, czy kelnerów. Praca we Francji wiąże się z wieloma zaletami, których bezskutecznie poszukiwać w naszym kraju. Państwo to oferuje 35-godzinny tydzień pracy, dodatkowe wynagrodzenia oraz wolne dni za przepracowane nadgodziny. Pracownikowi należy się 5 tygodni urlopu oraz 13 dni ustawowo wolnych. Pozostałe państwa Europy mocno odstają od standardów oferowanych przez Francję. Praca we Francji wiąże się z wyjątkowo korzystnymi zarobkami, uwarunkowanymi od branży. Trzeba pamiętać, iż odprowadzanie podatku należy do pracownika, zatem warto pamiętać o tym, ustalając budżet oraz odłożyć właściwą sumę. Najpopularniejszą formą zatrudnienia we Francji jest umowa o pracę. Francuzi sporadycznie proponują umowy czasowe lub o dzieło. Po przepracowaniu okresu próbnego, pracownik od razu otrzymuje umowę na czas nieokreślony. Wpływa to w znacznym stopniu na spokój oraz zapewnienie stabilizacji.