Jakiego rodzaju preparaty dla malucha do pielęgnowania?

Kąpiel dziecka w pierwszych dniach życia to przeważnie zmartwienie dla nowo upieczonych rodziców. Zachodzi trwoga, ażeby nie sprawić niemowlakowi krzywdy, ponieważ maluch zdaje się wątły i mizerny. Pomimo tego nie taki olbrzymi niepokój jak go kreślą, wystarczające będzie posiadanie właściwych tekstyliów do kąpieli i trochę wprawy.

Jakiego typu są konieczne rekwizyty do mycia?

Jako pierwsze wypada zaopatrzyć się w miskę jak też leżaczek czy też matę antypoślizgową do kąpieli. Przyjemnie jest szorować córeczkę, kiedy wanna jest umieszczona na wsporniku. Tym samym kręgosłup rodzica może odpocząć. Prócz tego niezbędny jest ręcznik z kapturkiem, którym można błyskawicznie przykryć syna, by nie przeziębiło się. Odpowiedni będzie ręcznik z nakryciem na głowię z naturalnego materiału delikatnej w dotyku, bo jest łagodny i niezwykle precyzyjne wiąże wodę. W dzisiejszych czasach mamy szeroki wachlarz środków do kąpieli dla maleństw, nie ma potrzeby nabywać nazbyt sporo kremów. Wystarczy żel dwa w jednym, do całej sylwetki i włosków. Do wykonania płukanki przyda się termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po szorowaniu dobrze jest posiadać umiejscowione w zasięgu ręki wszelkie środki do pielęgnowania skóry maluszka. Zalicza się do nich: balsam bądź oliwka, smarowidło na odparzeliny, wyczyszczone ubiór, pieluchy wielorazowe, gruszka do noska, szczotka do włosów.

W jaki sposób powinna przebiegać płukanka maleństwa?

Na początku wskazane jest zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne przedmioty do kąpania. Nalać płyn do wanny oraz przekonać się, czy ma właściwą temperaturę. Ciecz powinna mieć około 37 stopni. Na dno miski lub na matę kąpielową należy położyć tetrę i wlewa się kilka kropel płynu. Jeżeli wszystko jest zrobione, można ostrożnie włożyć noworodka do wanienki, jeśli nie posiadamy gąbki ani leżaczka, trzeba podtrzymywać niemowlakowi głowę.

Początkowe procesy pielęgnacji muszą być krótkie, należy tylko ochlapać maleństwo spokojnie wodą. Buzię potrzeba umyć wacikiem zamoczonym w letniej, niezanieczyszczonej cieczy. Gdy niemowlę jest już wypachnione, owija się je w położony wcześniej na przewijaku lub wersalce ręcznik z kapturkiem i łagodnie osuszamy naskórek niemowlaka. Pielęgnuje się pępek i nos pociechy, nawilżamy skórę oliwą oraz smarowidłem na odparzenia, natomiast później nakładamy pieluchę i ubieramy. Kolejno wyczesujemy włosy, przede wszystkim gdy dziecko ma dużo włosków.