Śpiochy, półśpiochy – znasz różnicę?

Słysząc zwrot „ubranka dla niemowląt”, prawie każdemu przychodzą na myśl przede wszystkim typowe śpioszki. I nic dziwnego. To z pewnością pierwsza rzecz, jaką kupujemy malcowi, i nigdy nie może zabraknąć ich w jego garderobie. Niezależnie od modelu, zapina się je zwykle na napy w kroku, posiadają też nieraz dodatkowe zatrzaski. Śpioszki są wygodne do spania dla noworodka i dobrze sprawdzają się przy przewijaniu.

Z kolei półśpiochy to coś w rodzaju miękkich spodenek ze stópkami. Do konkretnego ubranka dla niemowląt potrzebne jest dodatkowo założenie dziecku pod spód dodatkowych warstw, takich jak ciepła koszulka czy body. Znaczna część mam preferuje ten typ stroju dla dziecka zamiast spodenek ze skarpetkami. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być także praktyczne pajacyki. Charakteryzują je długi rękaw i zapięcie na napy bądź na zamek – to jeden z najlepszych wyborów, jakich można dokonać, przeglądając ubranka dla niemowląt. Przeznaczone są zarówno do spania, jak i do wszystkich codziennych zajęć.

Innym wartym wspomnienia ubrankiem jest typowe, zawsze modne body. Wie o nim każdy rodzic i często ubiera w nie swoje malutkie dziecko. Porównywane jest często do koszulki z krótkim lub długim rękawem, którą zapina się w kroku. Korzystnie posiadać niejedno body, bowiem jest to wyjątkowo funkcjonalne i wygodne ubranko. Dla większego dziecka można kupić także body zakładane przez główkę. Poza ubrankami na co dzień, musimy zadbać także o wszystkie ciepłe dodatki, które umożliwią nam jesienne i zimowe spacery – to niezwykle istotny element garderoby malucha.

Nie powstała jeszcze recepta na doskonałą wyprawkę, ale zawsze należy podejść do niej mądrze i wykazać się zdrowym rozsądkiem. Zanim coś kupisz, przemyśl swoją decyzję dwa razy i nigdy nie kieruj się wyłącznie poradami swoich znajomych.