Jak umeblować bezpieczną łazienkę dla dziadka?

Dom to miejsce, w którym każdy ma czuć się bezpiecznie. Jednakże statystyki wskazują, że aż 30% wypadków seniorów ma miejsce właśnie w domu. Jednym z najgroźniejszych pomieszczeń w domu dla seniora jest właśnie łazienka.
Wyposażając dom, warto na kluczowym miejscu postawić bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i reszcie rodziny?

Wygodna łazienka dla osoby starszej – płytki anty poślizgowe

Najpowszechniejszą przyczyną urazu, jaki ma miejsce w łazience, jest poślizgnięcie się.
Motyw poślizgnięcia notorycznie używany jest w komediach. Nie bawi on jednakże kiedy okoliczność ta dotyczy bliskiej nam osoby. W związku z powyższym, jeśli musimy mieć w łazience dywanik, winien on być podgumowany. Pragnąc zagwarantować bezpieczeństwo swym babciom oraz dziadkom, już na etapie projektu łazienki, należy wziąć pod uwagę ich potrzeby.
Płytki podłogowe charakteryzujące się dużym współczynnikiem anty poślizgowym to najlepszy wybór, ponieważ zezwalają na lepsze utrzymanie równowagi choćby na wilgotnej powierzchni.
W przypadku, kiedy nasza łazienka jest już urządzona, i planujemy wprowadzić do niej detale wzmacniające bezpieczeństwo, sugeruje się zakup mat anty poślizgowych.
Doskonale nadadzą się, aby wilgotną stopą stanąć na nie po kąpieli.

Inwestycja w wannę dla seniora

Niesłychanie często nestorzy mają problem aby samodzielnie wziąć kąpiel. Wanna dla seniora to produkt, który w znaczącym stopniu ułatwi codzienną higienę. Profesjonalnie dobrana może być równie dobrą, a nawet lepszą alternatywą aniżeli kabina prysznicowa.
Dla wielu nestorów, kąpiel w pozycji stojącej pod prysznicem może być źródłem zbytecznego stresu.
Wanna dla seniora to ponadto możliwość zamontowania drzwiczek.
Takie wanny łączą właściwości kabiny (możność kąpieli na stojąco oraz swobodne wejście do środka) z cechami wanny tradycyjnej.
Bezpieczeństwo osób starszych oraz niedołężnych zapewnia zmniejszony próg, solidne uszczelnienie drzwi a także niezwykle silne zawiasy.
Ponadto wyprofilowane ścianki ułatwiają bliskie podejście opiekuna.
Wanna dla seniora z drzwiami posiada jedną ogromną zaletę – a mianowicie pozwala na korzystanie z niej bez pomocy opiekuna.
W przypadku, kiedy bliski porusza się w miarę normalnie, bez trudu poradzi sobie z samodzielną kąpielą.