Jak znaleźć pracę w kurorcie za granicą?

Za granicą nadal opłaca się podjęcie zatrudnienia sezonowego. Za Odrą chcieliby jeszcze więcej kandydatów do zbierania borówek, fasolki, a do Francji można wybrać się na zbiór winnej latorośli. Mimo to nierzadko da się wyszukać inne świetne oferty podjęcia pracy w krajach całej Europy. Coraz większą popularność zyskuje zajęcie animatora czasu wolnego.

Jaki typ zatrudnienia najlepszy?

Dla pozyskania środków na realizację ważnych projektów lub zaspokojenia najbardziej palących potrzeb można postawić na pracę za granicą. Prace przy zbiorach owoców lub warzyw w niejednym kraju Europy zapewne okazują się lepiej płatne. Nie możemy przeoczyć faktu, że trzeba pomniejszyć zysk o kwoty za mieszkanie i wyżywienie. Zatrudnienia sezonowego takiego rodzaju najpewniej jest szukać kierując się poradą przyjaciół, którzy korzystali uprzednio z propozycji pośredników, oferujących zarabianie w innym państwie.

Rewelacyjne warunki pracy dla animatora

Najlepszym rodzajem zajęcia poza krajem staje się animacja czasu wolnego. Można liczyć wówczas na interesującą pracę, przeważnie w modnej, turystycznej miejscowości. Twórcze myślenie, zaangażowanie, otwartość na ludzi i mnóstwo innych cech da się spożytkować przy organizacji wolnego czasu gościom w hotelach podczas urlopów. Brak zmartwień o posiłki i lokum (zdecydowanie od ręki każdy nowy człowiek otrzymuje pokój w hotelu ściągającym go na miejsce) to duży plus w pracy w charakterze animatora czasu wolnego. Mimo wszystko nie jest to zajęcie pozbawione wysiłku i wyzwań. Często jesteśmy w stanie pełnej aktywności w ciągu wielu godzin, a czas bywa nienormowany.

W jaki sposób dostać taką pracę?

Aby otrzymać większe szanse na zatrudnienie w charakterze animatora w wypoczynkowym kurorcie, należy ukończyć kurs potwierdzający profesjonalne umiejętności. Takie kursy są oferowane się w wielu ośrodkach w Polsce, najlepiej wprowadzić w oknie przeglądarki hasło np. kurs animatora Poznań, a ofert będzie wiele. Kurs zwykle przeprowadza się podczas jednego weekendu, podczas którego uzyskamy wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do wykonywania tej pracy. Następnie, najlepiej na wiosnę, trzeba przystąpić do rekrutacji zgodnie z miejscem pobytu i typem animacji, który nam najbardziej odpowiada. Dlatego kurs animatora (Poznań, Kraków czy Łódź szkolą podobnie) koniecznie trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem, by przygotować się na rekrutację i letni wyjazd do kurortu. Kolejnym aspektem jest kwestia języka, najlepiej angielskiego w stopniu komunikatywnym.