Łupież brodowy – ten zawzięty intruz, który potrafi zakłócić spokój każdego dżentelmena pragnącego wyglądać nienagannie. Być może i Ty zmagasz się z tym przebiegłym przeciwnikiem, który nieproszony wprowadza się na Twoją twarzową grządke i rozsiewa swoje suche płatki niczym złośliwy biały śnieg w najmniej odpowiednim momencie.
Zacznijmy od uczucia, które towarzyszy odkryciu pierwszych symptomów tego stanu: irytacja skóry pod brodą jest równie dokuczliwa co swędzący sweter babci utkany ze szorstkiej wełny. W dodatku pojawienie się białych „śnieżynek” na ciemnym ubraniu sprawia poczucie dyskomfortu oraz obniża pewność siebie w kontaktach międzyludzkich.
Aby stawić czoła tej udręce, warto spojrzeć w stronę darów natury – bogactwo olejków eterycznych i roślinnych ma moc przywracania harmonii skórze potrzebującej ulgi. Przyjrzyjmy się bliżej kilku sprawdzonym sposobom na pokonanie łupieżu bez konieczności korzystania ze środków pełnych chemicznych dodatków.
Oleje do walki z łupieżem
Pierwszym sprzymierzeńcem w walce z upartymi płatkami jest olejek drzewa herbacianego; jego antyseptyczne właściwości są znane od wieków. Aplikowany regularnie może zdziałać cuda dla zdrowia skóry pod zarostem; wystarczy kilka kropel wmieszanych do bazowego oleju takiego jak jojoba lub arganowy aby uzyskać mieszankę kojącą podrażnienia oraz hamującą rozwój drobnoustrojów powodujących złuszczanie naskórka.
Jeśli chcesz kupić dobre kosmetyki do brody jak olejki do brody, to odwiedź https://www.poczujzew.pl/pl/27-olejki-do-brody gdzie znajdziesz szeroki wybór produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego posiadacza bujnej brody.
Zioła i przyprawy jako domowe remedia
Warto również pomyśleć o mocy zieleni leczniczej takiej jak aloes czy rumianek; te delikatne a jednak silne roślinki mogą przynosić ukojenie nawet bardzo drażliwej skórze. Wyobraź sobie uczucie ochłody gdy aplikujesz żel aloesowy bezpośrednio na piekący obszar – prawdziwa ulga niemal natychmiastowa! Rumianek natomiast użyty w formie naparu służy jako świetny kompres uspokajający wszelkie niedogodności epidermalne.
Nie można zapominań o cynamonowej magii – ta aromatyczna przyprawa oprócz tego że pobudza nasze sensory smaku ma także właściwości antygrzybicze które pomagają zachować czystość i zdrowotność folikułów włosowych ukrytych pod warstwami zarostu.