Miód na hemoroidy — właściwości i sposób stosowania

Domowe leczenie hemoroidów jest możliwe do zastosowania jeśli jest to uzgodnione z lekarzem prowadzącym leczenie. Jest to choroba na tyle poważna, że nie powinno się jej lekceważyć. Najlepiej udać się do lekarza już na początku choroby, ponieważ wtedy rokowanie jest o znacznie korzystniejsze. W jaki sposóbprodukty pszczele, takie jak czopki propolisowe, mogą być przydatne w trakcie leczenia hemoroidów?

Czy miód pomaga w leczeniu hemoroidów?

Aktualnie apiterapia, czyli leczenie korzystające z produktów pszczelich, bije rekordy popularności. Są one pomocne w zwalczaniu wszelkiego rodzaju dolegliwości obejmujących narządy wewnętrzne, ale też tych skórnych bądź infekcji. Wielokrotnie posiłkując się nimi możliwe jest wsparcie leczenia nawet bardziej poważnych chorób. Jednocześnie produkty dostępne w pasiekach są delikatne, a dzięki temu nie mają negatywnego wpływu na organizm, a przedawkowanie ich graniczy z cudem.

Skuteczną domową metodą na leczenie hemoroidów jest miód oraz przeróżne specyfiki mające go w składzie specyfikami mającymi go w swoim składzie, jednym z nich są czopki propolisowe.

Wszystko przez to, że miód przyspiesza gojenie ran i skutecznie walczy z bakteriami. Poza tym powstrzymuje on rozwój drobnoustrojów odpornych na leczenie farmakologiczne. W efekcie miód można wykorzystać do przyspieszenia leczenia pojawiających się ranek czy miejsc z infekcjami oraz takich problemów, z którymi nie poradziło sobie leczenie standardowymi lekami.

Czopki propolisowe i nie tylko — sposoby na leczenie hemoroidów

Jeśli nie otrzymamy wyraźnych przeciwwskazań od lekarza dotyczących wykorzystania miodu w leczeniu hemoroidów, warto wykorzystać produkty pszczele na więcej niż jeden sposób. Dobrze jest spożywać miód łącząc to ze stosowaniem go na zewnątrz, nakładając go w miejsce dotknięte chorobą.

Miody albo maści oraz okłady nim nasączone, czy też czopki propolisowe można stosować jako wspomaganie w leczeniu trudno gojących się otarć w pobliżu występowania hemoroidów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest aplikowanie miodu na trudno gojące się miejsce dwa, trzy razy na dobę (włączając w to porę nocną), w tym czasie należy zrezygnować z zakrywania rany opatrunkiem. Gdy dolegliwości dotyczą głębszych warstw skóry, dobrym wyjściem jest sięgnięcie po czopki propolisowe, które coraz częściej pojawiają się w zaleceniach po operacyjnym usunięciu hemoroidów. Na początku można odczuwać pieczenie lub lekko zwiększony ból. Skóra w ten sposób reaguje na kontakt z miodem. Warto przeczekać ten moment, efekt kuracji pojawia się przeważnie już po kilku dniach. Tutaj ponownie istotne są rady od specjalisty.