Naturoterapia – podstawowe informacje

Dziedzina nazywana naturopatią jest zbiorem wielu różnych koncepcji, hipotez oraz metod terapii opierających się na medycynie naturalnej. Łączy je wierzenie w umiejętność zwalczania chorób naturalnymi metodami. Jak wyglądają naturalne metody leczenia i jaką mają skuteczność?

Naturoterapia – w czym tkwi jej tajemnica?

Naturopatia nie jest jednolitą dziedziną. Jej najważniejszą zasadą jest wszechstronne podeście do człowieka wraz ze wszystkimi jego problemami. Tutaj nie istnieją rzeczy przypadkowe. Liczy się każdy szczegół, bez znaczenia jest to, jaki jest nasz problem. Twierdzenia głoszące: „jesteś tym, co jesz”, „ruch to zdrowie” czy „w zdrowym ciele, zdrowych duch” brzmią jak frazesy, jednak są najlepszym podsumowaniem filozofii medycyny naturalnej. We wszystkich aspektach zdrowia istotny jest właściwy sposób żywienia, ale też odrobina aktywności, czas na regenerację, a także wiara w uzyskanie korzystnych efektów leczenia. Oprócz tego, naturoterapia wykorzystuje wiele technik leczniczych, które są doceniane w wielu zakątkach świata. Jest wśród nich np. ziołolecznictwo, akupresura czy akupunktura, różne odmiany masażu, a także homeopatia oraz aromaterapia. Podstawową zasadą każdej z tych metod jest dbanie o to, by organizm zdołał wykorzystać własny potencjał leczenia, chociaż czasem potrzebuje wskazania odpowiedniej drogi.

W jaki sposób znaleźć zaufanego naturopatę?

Medycyna naturalna narodziła się i była wykorzystywana do zwalczania dolegliwości wiele lat przed rozwinięciem się medycyny konwencjonalnej. Obecnie obserwuje się, że dawne metody powracają, jednak niestety nie każdy specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej jest godny zaufania. Naturoterapia posiada wielką moc dlatego nie powinniśmy lekceważyć jej potencjał, lecz zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebne może być połączenie jej z tradycyjną medycyną, opartą na badaniach i dowodach naukowych i nie ogranicza się wyłącznie do doświadczenia poznawczego. Subtelne różnice między nimi dostrzegają jedynie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, które doskonale poznały budowę i fizjologię człowieka, a także działanie konkretnych surowców stosowanych w dziedzinie naturopatii. Taką osobą jest Barbara Kazana, która poza wykształceniem farmaceuty i umiejętnościami posiadanymi w tej dziedzinie zna się na naturalnych substancjach leczniczych. Wiedza zdobywana przez lata jest obecnie dostępna dla każdego w książce nazwanej “Porady naturoterapeutki”, na jej stronach znajdziesz ogrom wartościowych i rzetelnych informacji w tematyce naturalnego leczenia niektórych przypadłości.