Single jersey – w których częściach garderoby odnajdziesz ten wątek?

Single jersey – w których częściach garderoby spotkasz ten wątek?

Splot single jersey opanował współczesną tekstylną przestrzeń i lokuje się wysoko wśród szeroko stosowanych dzianin. Jest to spowodowane z jego uniwersalnością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a więc tworzą się z niego zarówno koszulki, piżamy, jak i inne elementy garderoby.

Nieco informacji dotyczących single jersey

Sformułowanie single jersey określa splot o jednym łożysku, właśnie dlatego nazywa się single, podobnie pensof. Tworząc jersey stosuje się naprawdę delikatną przędzę, właśnie z tego względu jest to materiał cieńszy od dresówki. Co charakterystyczne, w tym materiale obserwujemy zjawisko nierównomiernego wyglądu prawej i lewej strony. Dobrze pokaże to przykład splotu swetrowego. Po jednej stronie dostrzegamy rządki z regularnych trójkątów. Tymczasem druga strona posiada cieszące oko, charakterystyczne falki. Tak właśnie tworzy się jersey. Single jersey udaje się otrzymać w różnych gramaturach. 165 gramów to wartość jednej z najpopularniejszych, lekkich odmian. Mowa o modelu cienkim, który zawsze roluje się na krawędziach. Można też spotkać single jersey 200 g, który jest przede wszystkim bardzo zwarty i mięsisty pod palcami. Ten typ jest najpopularniejszy ze względu na oporne rolowanie się krawędzi i ogromny asortyment wytwarzanych dzianin.

Przy wyborze single jersey sprawdź gramaturę. Dlaczego to takie istotne?

Gramatura materiału to szczególnie ważne zagadnienie, które należy skontrolować podczas zakupów. Określenie „gramatura” oznacza dokładnie tyle co ciężar oferowanego materiału. Dokładniej jest to ciężar 1 m kw materiału wyrażonego w gramach. Gramatura materiałów zależy od grubości włókien, ich masy oraz rodzaju zastosowanego splotu. Wydaje się, że więcej ważące materiały powinny być automatycznie grubsze, lecz tak naprawdę wygląda to różnie. Wiąże się to z wieloma czynnikami, które oddziałują na gramaturę. Zobacz oczyma wyobraźni puszystą dzianinę z delikatnej nitki. W jej przypadku gramatura nie będzie ogromna, mimo, iż każdy kto dotknie materiałów za pierwszym razem będzie ją widzieć jako grubą. Właśnie z tego względu gramatura nie musi definiować objętości. W przypadku kupowania w internecie nie można opierać się jedynie na zdjęciu, za to o potrzebne dane powinniśmy zapytać sprzedającego. Osoby pracujące w tej branży doskonale zdają sobie sprawę, że gramatura nie wyczerpuje wszystkich potrzebnych danych i bardzo często by pomóc klientom załączają dodatkowe zdjęcia lub dodają uzupełniające dane.